Przebudowa ulicy Piątkowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Słowiańską i Szydłowską do posesji nr 103, będzie polegać na wybudowaniu drogi dla rowerów, chodnika oraz wymianie nawierzchni jezdni. Prace będą prowadzone po zachodniej stronie ulicy.

Na skrzyżowaniu wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych, które będą doświetlone. Sygnalizacja świetlna zostanie zmodernizowana. W pobliżu „zebr” zamontowane będą fakturowe oznaczenia nawierzchni dedykowane osobom z dysfunkcją wzroku. 

Droga dla rowerów, z masy bitumicznej, o szerokości 2,5 metra powstanie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szydłowską do istniejącej drogi pieszo – rowerowej. Dzięki temu rowerzyści zyskają wygodną trasę pomiędzy Aleją Solidarności i ulicą Szydłowską. Nowy chodnik, o szerokości dwóch metrów, będzie wykonany z płyt betonowych 50x50cm. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.  

Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne, wybudowany kanał technologiczny oraz kanalizacja deszczowa. 

Prace zaplanowane są na około 6 miesięcy. Będą prowadzone przez inwestora zewnętrznego na podstawie umowy partycypacyjnej.

 

Czasowa zmiana organizacji ruchu

W rejonie prowadzonych prac zmieni się organizacja ruchu. W związku z koniecznością zamknięcia połówkowego ulicy Piątkowskiej, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowego od ulicy Słowiańskiej w kierunku Alei Solidarności. Objazdy wyznaczono ulicami: Wojska Polskiego, Witosa i Alei Solidarności (w kierunku północnym) oraz Alei Solidarności, ks. Mieszka I i Słowiańską (w kierunku południowym).

Ruch pieszy zostanie przekierowany na wschodnią stronę ulicy. Zachowane zostaną dojazd i dojście do posesji oraz dostępność przejść dla pieszych.

Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się. 

 

Komunikacja miejska

Autobusy linii numer 190 i 191 jadące w kierunku centrum będą kursować zmienionymi trasami. Na obu liniach zostanie wprowadzony objazd przez Aleje Solidarności i ulicę ks. Mieszka I. W przeciwną stronę trasy pozostają bez zmian.

Linia nr 190
SOBIESKIEGO – … – Piątkowska – Al. Solidarności – Księcia Mieszka I – Słowiańska – Szelągowska – … – AWF

Linia nr 191
SOBIESKIEGO – … – Piątkowska – Al. Solidarności – Księcia Mieszka I – Słowiańska – Piątkowska – Generała Maczka – … – OS. KOPERNIKA

Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na istniejących przystankach. W pierwszym etapie prac na ulicy Piątkowskiej nieczynny będzie przystanek Koronna w kierunku Os. Sobieskiego.

BJ