- W tym samym czasie, kiedy realizujemy duże inwestycje, jak na przykład budowa trasy tramwajowej na Naramowice czy też przebudowy ulicy Wierzbięcice i ronda Rataje, rozpoczynamy i prowadzimy również te mniejsze. Są one jednak niezmiernie ważna dla lokalnych społeczności. Ulica Bociania będzie miała nie tylko nową nawierzchnię, ale także nowy zbiornik retencyjno-odprawdzający. Dzięki niemu nadmiar deszczówki będzie gromadzony, a ulica i posesje nie będą zalewane - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

- Ul. Bociania jest obecnie nieutwardzoną drogą gruntową, na której po deszczach zbiera się woda. Dzięki przebudowie, która ma trwać nie więcej niż 120 dni od podpisania umowy, zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej. Poruszać się będą po niej zarówno pojazdy, jak i piesi. Zbudowane zostaną zjazdy do posesji, kanał technologiczny, zaś nadmiar wody opadowej i roztopowej do nowego zbiornika będzie odprowadzała  kanalizacja deszczowa - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z rozpoczynającymi się robotami, w poniedziałek (7 grudnia) w rejonie przebudowywanej ulicy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Na wyłączonej z ruchu ul. Bocianiej będzie obowiązywał również zakaz parkowania. Wykonawca zapewni jednak dojazd i dojście do posesji mieszkańcom, służbom komunalnym, pojazdom uprzywilejowanym oraz pojazdom budowy.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

RB, PIM