Przebudowa chodnika na ul. Ściegiennego była jednym z ważniejszych zadań zrealizowanych przez Zarząd Dróg Miejskich w 2022 roku. Szczególnie istotna była ona dla mieszkańców osiedla Grunwald – Południe, którzy dotychczas musieli poruszać się po nierównej i mocno zniszczonej nawierzchni. Krajobraz wschodniej strony ulicy od kilku już miesięcy wygląda zgoła inaczej.

W październiku 2022 dobiegły końca roboty budowlane, dzięki którym piesi zyskali wygodny i bezpieczny chodnik, ułożony z betonowych płyt 50x50. Powstał on na ponad 700-metrowym odcinku pomiędzy ul. Grunwaldzką i Podchorążych. W celu ochrony drzew rosnących na ul. Ściegiennego poziom chodnika został podniesiony. Ponadto od strony prywatnych posesji wykonano opaskę kompensacyjną z kostki granitowej, wymieniono krawężniki i wybudowano kanał technologiczny oraz zjazdy. Jezdnia w rejonie skrzyżowań i na wysokości XI LO została odtworzona.

W ubiegłym tygodniu nowy chodnik na ul. Ściegiennego przeszedł ostatnie procedury odbiorowe. Inwestycja kosztowała niemal 1 milion złotych i była współfinansowana przez Radę Osiedla Grunwald – Południe, która przeznaczyła na nią kwotę 400 tysięcy złotych.