Dzięki przeprowadzonym pracom kierowcy i rowerzyści mogą poruszać się w bardziej komfortowych warunkach, poprawiło się także bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Łącznie nowa nawierzchnia ułożona została na około 110 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni. To w przybliżeniu 16 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Koszt remontów wyniósł prawie 30 milionów złotych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Ulica Krzywoustego, widok z lotu ptaka

Remonty były prowadzone na głównych drogach wylotowych z miasta. Można tutaj wymienić ul. Głogowską (od zjazdu z wiaduktu Kosynierów Górczyńskich do ul. Klinkierowej) i ul. Krzywoustego (od Franowa po autostradę A2). Pod koniec roku usunięta została również stara i ułożona nowa nawierzchnia na ul. Bałtyckiej (od przejazdu kolejowego w stronę Antoninka).    

Ulica Kasprzaka po remoncie, na jezdni wymalowane nowe line i zamontowane poduszki berlińskie   

- Z uwagi na minimalizowanie utrudnień, a także w związku z możliwościami finansowymi Miasta, remonty głównych ciągów komunikacyjnych prowadzone są często odcinkami w kolejnych latach. W taki sposób prace naprawcze prowadzone są m.in. na ul. Warszawskiej, Krzywoustego czy Bałtyckiej - wyjaśnia Ireneusz Woźny, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. Utrzymania. 

Ulica Książęca po remoncie. Po lewej stronie pas zieleni i chodnik. Jezdnia z wymalowanymi oznaczeniami buspasa

W ubiegłym roku remontowane były także ważniejsze arterie śródmiejskie i ulice o charakterze bardziej lokalnym, jednak mające ogromne znaczenie dla okolicznych mieszkańców. Wiosną i latem minionego roku nowa nawierzchnia została ułożona m.in. na jeżyckim odcinku ul. Polnej, na części ul. Matejki i na ul. Kasprzaka na Łazarzu. Wyremontowano również ulice: Brzask, Galla Anonima, al. Wielkopolską. Po wschodniej stronie Warty komfort przejazdów został poprawiony m.in. na ulicach: Książęcej, Baranowskiej, czy też Warownej. 

Ulica Brzask po remoncie. Od lewej strony nowa jezdnia. Po prawej samochody zaparkowane na miejscach postojowych między zielnią

Oprócz większych remontów prowadzone były także prace utrzymaniowe, doraźne, związane z punktowymi naprawami zniszczonej nawierzchni jezdni. Łącznie załatanych zostało ponad 7,8 tysiąca ubytków.

Ulica Baranowska po remenocie. Zdjęcie z drona, Od lewej domki jednorodzinne, na środku jezdnia, a po prawej stronie boisko sportowe