Roboty będą prowadzone na odcinku ulicy pomiędzy ul. Pawią a ul. Piłsudskiego. Obecnie w wielu miejscach nawierzchnia jest dość mocno zdegradowana. Dlatego zostanie usunięta, a w jej miejsce ułożona nowa.

Prace trwają już od zeszłego tygodnia, jednak nie powodują jeszcze większych utrudnień w ruchu. W piątek, 26 maja, rozpocznie się frezowanie północnej jezdni. Dlatego konieczne jest wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w pierwszym etapie prac (od 26 maja do 12 czerwca) na powyższym odcinku ul. Inflanckiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ul. Pawiej w kierunku ul. Piłsudskiego po jezdni południowej. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie robót zostanie ograniczona do 30 km/h. Utrzymane zostaną wyjazdy z ulic osiedlowych w ul. Inflancką w stronę ul. Piłsudskiego.

W drugim etapie (od 13 do 30 czerwca) ruch jednokierunkowy ul. Inflancką zostanie przeniesiony na jezdnie północną, a pozostałe zmiany zostaną utrzymane. Objazd na czas remontu został wytyczony ulicami: Inflancką, Bobrzańską i Żegrze. 

W związku z pracami zmienioną trasą pojadą autobusy linii nr 152. Szczegóły można znaleźć na stronie ztm.poznan.pl.

Przepraszamy za utrudniania i prosimy o zachowanie ostrożności.