- Dla społeczności lokalnej to jest istotny plac, a dzięki nowym chodnikom mogą np. bezpiecznie przyjść na zakupy w sąsiednich sklepach. Dla zmotoryzowanych są komfortowe miejsca parkingowe. Całość uzupełniła zieleń i mała architektura – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji wymieniona została nawierzchnia jezdni placu. Zatoki parkingowe są przebudowane. Do dyspozycji mieszkańców jest ponad pięćdziesiąt miejsc parkingowych w środkowej części placu oraz po jego południowej stronie, przy ul. Muszkowskiej. Dwa z nich przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnościami. W centralnej części placu zatoki postojowe rozdzielone zostały czterometrowym pasem zieleni.

Uporządkowanie parkowania na placu i w najbliższej okolicy pozwoliło na poszerzenie chodnika po jego północnej stronie, wzdłuż ul. Karlińskiej, a jezdnie ulic Muszkowskiej i Karlińskiej mają po 5 metrów szerokości. Między jezdniami tych ulic powstał chodnik.

Na placu pojawiła się również nowa zieleń oraz elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci. Do podłączenia pozostało jeszcze nowe oświetlenie, które z przyczyn niezależnych od PIM będzie możliwe w późniejszym terminie.