Przy porcie lotniczym znajduje się kilka parkingów. Główną różnicą pomiędzy nimi jest to na jak długo można pozostawić tam pojazd. To oczywiście też warunkuje cenę postoju. Niestety część kierowców ma problem z dotarciem na odpowiedni. Dlatego jadący ul. Bukowską mają zostać doprowadzeni na wybrany parking za pomocą stosownego oznakowania.

Nowe tablice zamontowane będą nad jezdniami zarówno dla jadących od strony centrum Poznania jak też i od Wysogotowa. Będą kierowały na odpowiedni pas ruchu, tak by skręcić dla przykładu na miejsca Kiss & Fly (darmowy postój do kilku minut na czas wysadzenia pasażera), w rejon hali odlotów, przylotów oraz na parkingi długoterminowe.

Jako, że oznakowanie będzie montowane na kratownicach nad jezdniami to możliwe są krótkotrwałe, punktowe wygrodzenia na ul. Bukowskiej na czas budowania fundamentów jak też montażu samej konstrukcji. Pierwsze utrudniania w ruchu możliwe są już w przyszłym tygodniu (od 20 maja), prosimy o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie. Koszt to około 500 tysięcy złotych (prace mają być współfinansowane przez lotnisko).