Łącznie sprawdzone zostało oznakowanie przy 59 szkołach podstawowych, 18 liceach oraz 11 zespołach szkół.

W efekcie prowadzonych kontroli okazało się, że trzeba odmalować między innymi 121 napisów „Szkoła” znajdujących się na jezdniach w pobliżu placówek, na kilku ulicach musieliśmy oczyścić z naklejek oraz napisów wykonanych sprayami znaki drogowe, obróconych lub wyprostowanych zostało kolejnych osiem znaków. Do tego doszło jeszcze przycięcie krzewów i gałęzi zasłaniających widoczność i wymiana barierek na nowe (w dwóch przypadkach). Sprawdziliśmy również działanie sygnalizacji świetlnych (w tym i przycisków) przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół.

Wszystkie te działania miały na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły. Nasze prace na tym się nie kończą. W czasie roku szkolnego będziemy kontynuować kontrole. Pomóc mogą także rodzicie, nauczyciele, dzieci. W razie zauważenia zniszczeń, braków prosimy o kontakt. Zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w rejonach szkół przyjmowane są przez Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ZDM pod numerem telefonu 61 661 44 02, 795 525 660 (24 h) lub zdm@zdm.poznan.pl. Można także poprzez naszego Facebooka: @zdm.poznan

Dodatkowo już we wrześniu rozpoczynamy wdrażanie rozwiązań w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: Bezpieczna droga do szkoły - Urbanator dla Rataj i Bezpieczna grunwaldzka droga do szkoły i przedszkola. O szczegółach wkrótce poinformujemy.