Od poniedziałku, 23 listopada, na ulicy Łąkowej rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. Zmieni się sposób parkowania i kierunek ruchu. Miejsca parkingowe zostaną w większości wyznaczone na jezdni. Dzięki temu piesi odzyskają chodniki, które dziś są pozastawiane przez samochody parkujące w całości lub w części na chodnikach.

Po wprowadzeniu zmian pojazdy będą się mogły poruszać tylko w jednym kierunku  - od ulicy Krakowskiej w stronę ulic Strzeleckiej. Możliwy będzie również wjazd z ulicy Łąkowej w ulicę Kwiatową.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów to prace na ulicy Łąkowej powinny zakończyć się już po trzech dniach tj. w środę, 25 listopada. Nowy kierunek ruchu zacznie obowiązywać po zakończeniu robót.

Wprowadzanie zmian na sąsiedniej ulicy Kwiatowa rozpocznie się we wtorek, 24 listopada. Dotyczyć będzie tylko odcinka od ulicy Łąkowej do Rybaki. Tutaj zmieni się kierunek ruchu pojazdów. Jazda będzie możliwa od ulicy Łąkowej w stronę ulicy Rybaki. Choć nie zmieni się zasadniczo sposób parkowania, to trzeba będzie wykonać również nowe oznakowanie poziome.

Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to prace na ulicy Kwiatowej powinny się zakończyć już następnego dnia, tak aby nowy kierunek ruchu mógł obowiązywać od środy, 25 listopada.

Kierowco! Przeparkuj pojazd na czas prac

Podczas prac na obu ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.


Warto przypomnieć, że elementy Pakiety dla mobilności są w tym roku systematycznie wprowadzane w wybranych miejscach Poznania. Ich celem jest m.in. zapewnienie odpowiedniego dystansu społecznego, czyli zwiększenie przestrzeni do przemieszczania się pieszych i rowerzystów. Zmiany zostały już wprowadzone m.in. w rejonie szkół, na Jeżycach, Ratajach i Śródce.