Najważniejszą zmianą na ul. Sierpowej było powstanie chodnika na 235-metrowym odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Brzoskwiniowej, po wschodniej stronie drogi. Dzięki niemu poprawił się komfort i bezpieczeństwo ruchu pieszych, którzy wcześniej zmuszeni byli korzystać z nieutwardzonego pobocza. Przebudowany został również fragment jezdni ul. Sierpowej przed skrzyżowaniem z ul. Szczepankowo (ok. 90 metrów).
Chodnik został wykonany z płyt betonowych o wymiarach 50x50 cm i ma szerokość min. 2 metrów. Natomiast jezdnia zyskała bitumiczną nawierzchnię o szerokości od 6 do 7,5 metrów na wlocie skrzyżowania z ul. Szczepankowo i została dowiązana do istniejącego utwardzonego fragmentu ul. Sierpowej. W miejscu gruntowego łącznika pomiędzy ul. Sierpową i Szczepankowo, biegnącego wzdłuż ogrodzenia przepompowni Aquanetu również powstał chodnik z płyt betonowych.
Zmieniła się także geometria wspomnianego wyżej skrzyżowania. Po przebudowie ul. Sierpowa kończy się łukiem i prostopadłym wlotem skrzyżowania. Ten ostatni został wyniesiony i wyznaczono na nim przejście dla pieszych.
Przebudowa ul. Sierpowej obejmowała również montaż oświetlenia, budowę kanału technologicznego i wykonanie odwodnienia oraz zjazdów na posesje. Ponadto posadzonych zostało 12 drzew.
Prace na ul. Sierpowej kosztowały 1,327 miliona złotych i zostały częściowo sfinansowane ze środków Rady Osiedla Szczepankowo – Spławie – Krzesinki.