W trakcie prac sfrezowana zostanie stara, w wielu miejscach mocno już zniszczona nawierzchnia i ułożona będzie nowa, wymienione będą krawężniki. Remont obejmie także chodnik po stronie zachodniej. Dzięki temu wszyscy użytkownicy ulicy będą mogli przemieszczać się w bardziej komfortowych warunkach.

 

Ulica z samochodami widok z lotu ptaka

 

Z uwagi na duży zakres – roboty prowadzone będą etapami. Wygrodzenia będą wprowadzane w zależności od etapu – na prawym (najpierw) lub lewym (później) pasie jezdni. W pierwszych dniach wygrodzenie będzie w rejonie skrzyżowania z ul. Taborową, zapewniony będzie wjazd i wyjazd z tej ulicy.

Trzeba zaznaczyć, że prace będą prowadzone pod ruchem, czyli ulica będzie przejezdna. Sugerujemy jednak (także kierowcom pojazdów ciężarowych) omijanie ulicy Reymonta na wspomnianym odcinku. Proponujemy przejazd np. ul. Grunwaldzką i Grochowską, na której tymczasowo zostaną zniesione ograniczenia dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej jadących pojazdów.

Z utrudnieniami w rejonie prac muszą się liczyć także piesi. Zawężane lub zamykane mogą być czasowo fragmenty chodnika.

Zakończenie zasadniczych prac na jezdni planowane jest do 31 października (termin uzależniony jest od warunków pogodowych). Prace brukarskie na chodniku mogą potrwać do połowy listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zniszczona nawierzchnia

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie.