Na odcinku od ulicy Albańskiej do ulicy Ściegiennego zostanie najpierw sfrezowana stara, zniszczona nawierzchnia, a następnie drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wymienią warstwy wiążącą i ścieralną oraz wzmocnią konstrukcję geosiatką.

W celu zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych prace zostaną podzielone na trzy etapy. Wiąże to się ze zmianami organizacji ruchu. Miejski Inżynier Ruchu informuje, że od 1 do 5 września 2022 r. wyłączony zostanie jeden pas ruchu po północno-zachodniej stronie ul. Zgoda na odcinku od pl. Zbawiciela do skrzyżowania z ul. Albańską. Jednak utrzymany zostanie ruch w obu kierunkach. 

W tym czasie końcowy odcinek ul. Albańskiej od ul. Ostrobramskiej do ul. Zgoda będzie jednokierunkowy w stronę ul. Zgoda, a objazd wyznaczono ul. Zgoda, Węglową i Ostrobramską. W rejonie skrzyżowania ul. Zgoda i ul. Albańskiej wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pieszych. Utrzymane zostaną dojazd i dojście do posesji.

Termin zakończenia remontu został wyznaczony na połowę października. Jego koszt to 970 tys. złotych. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac.