Poruszanie się rowerem po ul. Dolna Wilda, na południe od ul. Piastowskiej ma dwa oblicza. Po stronie zachodniej do dyspozycji rowerzystów jest szeroka i wygodna, ukończona w ostatnich latach, droga. Obraz wschodniej strony ulicy maluje się zgoła inaczej. Od skrzyżowania z ul. Droga Dębińska do zjazdu z autostrady A2 prowadził wspólny ciąg pieszo-rowerowy, ułożony ze zniszczonych płyt betonowych. 

W zeszłym roku wyremontowaliśmy pierwsze 320 metrów na południe od skrzyżowania z ul. Czechosłowacką. Teraz przyszedł czas na kolejny odcinek, na wysokości Parku Bambrów Poznańskich. Na prawie 500 metrach stara nawierzchnia zostanie wymieniona na nową. Chodnik będzie wykonany z płyt betonowych 50x50, a droga dla rowerów z masy bitumicznej. Ponadto piesi i rowerzyści zostaną odseparowani od siebie co znacząco poprawi ich bezpieczeństwo. Polepszy to także warunki jazdy osobom dojeżdżającym do centrum miasta od strony Lubonia.

Warto wspomnieć, że remontowana trasa to również najkrótsza droga z Wartostrady do Wielkopolskiego Parku Narodowego, część europejskiego szlaku EuroVelo 9.

Wymiana nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego na ul. Dolna Wilda jest realizowana w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „Rowerem na Wartostradę II”. Koszt prac to ponad 1,2 mln złotych, z czego 800 tys. złotych jest finansowane z PBO 2024. 

Roboty budowlane potrwają do połowy listopada br.