Głównym atutem terenu były rosnące drzewa (około 130 istniejących drzew). Jednak nie do końca był wykorzystany potencjał miejsca, które może służyć krótkiemu wypoczynkowi okolicznych mieszkańców.

W ramach rewaloryzacji posadziliśmy 21 drzew, które docelowo mają mieć korony o dużych rozmiarach dzięki czemu będą dawać potrzebny cień. Do tego na zieleńcu, który staje się mini parkiem posadziliśmy ponad 1250 sztuk krzewów i traw ozdobnych (w tym lilaki „Palibin”, forsycje, krzewuszki w różnych odmianach, irgi, oraz motyli krzew – budleję Dawida).

Ścieżka spacerowa jest nawierzchnią wodoprzepuszczalną, wykonaną z kruszywa o różnej frakcji (o łącznej powierzchni 602 m kw.). Zależało nam na nawierzchni przyjaznej dla środowiska. Dla wypoczynku wśród zieleni  zamontowaliśmy cztery ławki w kształcie łuków na centralnym placyku i osiem ławek tradycyjnych wzdłuż ciągów pieszych, w tym w nowej alejce. Dla zachowania porządku zamontowane są cztery dodatkowe kosze na śmieci.  Na terenie parku zamontowano również 10 stojaków rowerowych.

Całość jest objęta pielęgnacją gwarancyjną. Koszt realizacji to ok. 430 tys. zł. Zadanie zostało zrealizowane z poprawki budżetowej wniesionej przez radnych: Martę Mazurek, Filipa Olszaka i Łukasza Mikułę.