Prace przy budowie chodnika i ciągu pieszo – rowerowego w ciągu ul. Jawornickiej trwały do października b.r., jednak teraz inwestycja została oficjalnie zakończona. W ubiegłym tygodniu odbył się odbiór nowej infrastruktury. Po zachodniej stronie ul. Jawornickiej (od Junikowa) na odcinku od budynku Poczty Polskiej do skrzyżowania z ul. Smardzewską powstał ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3m i nawierzchni z betonu asfaltowego. Natomiast po południowej stronie ul. Smardzewskiej, pomiędzy dwoma jezdniami ul. Jawornickiej wybudowano chodnik z kostki betonowej, o szerokości 2m.

Dzięki tej inwestycji okoliczni mieszkańcy zyskali wygodną i bezpieczną drogę prowadzącą do przystanków tramwajowych w rejonie ronda Skubiszewskiego. Rowerzyści łatwiej dojadą do położonej przy ul. Grunwaldzkiej drogi rowerowej. Nowa infrastruktura ułatwi również dotarcie do szkoły, przedszkola i sklepów położonych w tej części os. Kopernika.

Budowa nowego ciągu pieszo – rowerowego i chodnika na ul. Jawornickiej i Smardzewskiej kosztowała ponad 300 tysięcy złotych.