Skutek to nałożenie 21 mandatów przez strażników na handlujących, którzy łamali przepisy. Wśród uchybień można wymienić ustawianie potykaczy (reklam) bez zgody zarządcy drogi, wystawanie produktów i handel na chodniku zamiast w sklepie, czy też magazynowanie towaru na chodniku. Kontrola była prowadzona na ul. Półwiejskiej.

Celem było uporządkowanie wspólnej przestrzeni, a także zapewnienie możliwości swobodnego i bezpiecznego poruszania się po chodnikach.

Nie jest wykluczone, że w najbliższych dniach takie patrole pojawią się na kolejnych poznańskich ulicach. Wcześniej podobne, wspólne kontrole pracowników ZDM i straży miejskiej dotyczyły między innymi parkowanie na kopertach dla dostaw – przestrzeganie czasu i posiadania zezwoleń na postój oraz próby omijania parkowania na wyznaczonych miejscach w strefie płatnego parkowania.

O warunkach otrzymania zgody na zajęcie pasa drogowego (m.in. na reklamę, czy handel) można się dowiedzieć więcej na naszej stronie internetowej w zakładce: Zajęcie pasa drogowego.