Nowe aktywne przejście dla pieszych przez ulicę Główną znajduje się w pobliżu skrzyżowania z ul. Blacharską. Jest to już druga na terenie osiedla Główna i trzecia w całym mieście instalacja tego typu. W czerwcu Zarząd Dróg Miejskich informował o uruchomieniu pierwszego w Poznaniu aktywnego przejścia dla pieszych, również przez ul. Główną, w sąsiedztwie ul. Nadolnik. Kolejne, oddane do użytku w listopadzie, znajduje się na ul. Umultowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Mołdawską.

Przejście przy ul. Blacharskiej zostało wyposażone w system detekcji termowizyjnej. Oznacza to, że pieszy, który zbliży się do krawędzi jezdni jest wykrywany, uruchamiając zatopione w asfalcie tak zwane „kocie oczy”, ostrzegające kierowców o obecności przechodnia. Jednocześnie latarnie umieszczone nad przejściem zwiększają natężenie światła, czyniąc otoczenie „zebry” lepiej widocznym. Ponadto na znakach „przejście dla pieszych” zamontowane zostały pulsary, błyskające pomarańczowym światłem i zwracające uwagę kierowców na konieczność zachowania szczególnej ostrożności.

Koszt inwestycji wyniósł 70 tysięcy złotych, z których 28 tysięcy złotych to środki znajdujące się w dyspozycji Rady Osiedla Główna.