To jeden z projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: Dzieciaki bystrzaki Kwiatowego, Ławicy i Górczyna. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a szczególnie najmłodszych pieszych.

Po dwie pary tablic z miernikami prędkości będą działać na ul. Malwowej (w okolicy skrzyżowania z ul. Żonkilową) oraz na ul. Złotowskiej (w pobliżu ul. Miastkowskiej).  Będą wyświetlały się informacje o prędkości nadjeżdżającego samochodu – jeśli będzie przepisowa, a w razie przekroczenia norm wyświetlony zostanie komunikat o konieczności wolniejszej jazdy (już bez wskazania zmierzonej prędkości).

Jak zauważają autorzy projektu do PBO, takie rozwiązanie ma psychologiczny wpływ na prowadzących samochody, którzy zaczynają zwalniać. - Statystyki potwierdzają skuteczność tego rozwiązania i jego działanie psychologiczne - kierowcy zdecydowanie częściej zwalniają, jadą ostrożniej nie tracąc przy tym pieniędzy na mandaty! A dzieci będą bezpieczniejsze na drodze – można przeczytać w opisie wniosku.

Koszt realizacji tego projektu PBO to 54 tysiące złotych. Tablice, po kalibracji, mają zostać uruchomione jeszcze w czasie wakacji.