W ostatnim dniu listopada rozpoczną się prace na ulicy Kasprzaka. Na początku grudnia zmiany będą wprowadzane na ul. Matejki. Wymienione zostanie oznakowanie pionowe i poziome, wyznaczone zostaną również miejsca postojowe. Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

Odcinek objęty zmianami to ul. Kasprzaka od skrzyżowania z ul. Hetmańską do ul. Niegolewskich oraz ul. Matejki od ul. Niegolewskich do ul. Berwińskiego. Na całym tym obszarze zachowany zostanie ruch w dwóch kierunkach, a parkowanie odbywać będzie się równolegle po obu stronach ulicy. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h.

Prace na ul. Kasprzaka rozpoczną się 30 listopada, a na ul. Matejki na 1 grudnia br. i powinny potrwać jeden dzień. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin zakończenia robót będzie miała pogoda – padający deszcz uniemożliwia wykonywanie oznakowania poziomego, również jeżeli opady wystąpiły dzień wcześniej i nawierzchnia jest nadal mokra.

Kierowco! Przeparkuj pojazd

Podczas prac na ulicach Kasprzaka i Matejki obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu, a wykonawca umieszcza na słupach żółte tablice przypominające o usunięciu aut.

Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

 

W kolejnym tygodniu, od 2 do 4 grudnia prace związane z wdrażaniem SPP na Łazarzu ruszą na ulicach: Potworowskiego, Chociszewskiego, Szymborskiej, Morawskiego i Bogusławskiego.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Opłaty za postój będą pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Łazarzu, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.

Projekty organizacji ruchu dla pozostałych ulic Łazarza, które objęte będą SPP są dostępne tutaj.