Zakup koszy został sfinansowany ze środków, które do swojej dyspozycji mają lokalne samorządy. To także one wskazują lokalizacje na ich ustawienie. Część koszy trafi w zupełnie nowe miejsca, a część zastąpi stare i zniszczone pojemniki, które nie nadają się już do użytku.

Na zakup zdecydowały się osiedla położone dalej od centrum Poznania, czyli: Antoninek – Zieliniec – Kobylepole, Fabianowo – Kotowo, Główna, Piątkowo Północ (wcześniej Jana III Sobieskiego i Marysieńki), Kiekrz, Krzesiny – Pokrzywno – Garaszewo, Krzyżowniki – Smochowice, Podolany, Strzeszyn, Szczepankowo – Spławie – Krzesinki i Umultowo.

Nowe kosze będą montowane głównie wzdłuż chodników szczególnie uczęszczanych przez pieszych i spacerowiczów np. wyprowadzających swoje psy.

Każdego roku Zarząd Dróg Miejskich, we współpracy z radami osiedli, montuje przy ulicach kilkaset koszy na śmieci. Jest to jeden z elementów naszego wspólnego dbania o czystość w pasie drogowym. Na osiedlach oddalonych od centrum miasta kosze opróżniane są trzy razy w tygodniu. Przepełnione pojemniki można zgłaszać mailowo: zdm@zdm.poznan.pl lub telefonicznie w godzinach prac Zarządu pod numerem: 61 64 77 231.