-  Odcinek pomiędzy ulicami Hetmańską i Potockiej jest jednym z trzech zaplanowanych w ramach tej inwestycji. Docelowo droga połączy rynek Łazarski z ul. Miedzianą. Oznacza to, że nowa infrastruktura umożliwi rowerzystom wygodny i bezpieczny przejazd między Łazarzem a Górczynem – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Schemat organizacji ruchu

W ramach pierwszego etapu inwestycji droga rowerowa wybudowana zostanie po zachodniej stronie ul. Dmowskiego, na odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej. Od 15 stycznia na tym odcinku wyłączony z ruchu zostanie chodnik, piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy. Kierowcy muszą liczyć się z zawężeniem jezdni ul. Dmowskiego na tym odcinku, ale pozostanie ona przejezdna. Ponadto zawężony zostanie także fragment ul. Hetmańskiej na wysokości ul. Dmowskiego. Konieczne będzie też zamknięcie przejazdu rowerowego przez ul. Hetmańską. W rejonie prac na ul. Dmowskiego prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Projektowana szerokość drogi rowerowej to 2,5 m, równolegle powstanie chodnik o szerokości 2 m. Pomiędzy drogą a chodnikiem przewidziano półmetrowy pas rozdzielający, tym samym ruch pieszych i rowerzystów zostanie uporządkowany oraz odseparowany od siebie. Projekt przewiduje również m.in. wybudowanie zjazdów oraz miejsc postojowych, nasadzenia zieleni i montaż małej architektury.

PIM