Usuwanie zaplamień pochodzenia organicznego to jedno z cyklicznie realizowanych zadań Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Każdego roku czyszczeniem ciśnieniowo-chemicznym objęty zostaje obszar 150 tys. metrów kwadratowych chodników. Niektóre z nich są myte kilkukrotnie, dlatego faktycznie oczyszczona powierzchnia bywa niekiedy nawet dwukrotnie większa.

W tym roku, pomimo ograniczeń finansowych, zakres prac związanych z myciem chodników będzie zbliżony do ubiegłorocznego. Myta będzie m. in, ul. Wrocławska i Półwiejska, chodniki na ul. Św. Marcin, Taczaka, Dworcowej, Fredry, Gwarnej, 27 Grudnia i Roosevelta, a także w starych częściach Jeżyc i Łazarza. W porównaniu do roku ubiegłego, w tym zakres usługi czyszczenia został poszerzony o dojścia do peronów PST.

Prace zostały zaplanowane w okresie od 25 maja do 25 października. Na ulicach w ścisłym centrum, gdzie funkcjonują ogródki gastronomiczne, czyszczenie będzie prowadzone w godzinach 6:00 – 12:00.

Mycie to nie tylko poprawa estetyki miasta, czyszczenie ma też aspekt sanitarny. Pamiętajmy także o tym, że sami mamy wpływ na estetyką miasta. Wyrzucając odpadki do koszy, czy też sprzątając po swoich pupilach działamy na jej rzecz.