Płyty chodnikowe zostały zdjęte z powierzchni niemal 50 metrów kwadratowych. Jako, że wcześniej był tam duży zabrukowany plac to można było wykorzystać jego część pod nasadzenia zieleni. Bez szkody dla swobodnego przemieszczania się pieszych.

Obecnie posadzone rośliny są jeszcze niewielkich rozmiarów. Jednak już wkrótce będzie można je podziwiać w pełnej krasie. Z pewnością pozytywnie wpłyną na estetykę, niesamowitej śródeckiej przestrzeni. Dzięki odbrukowaniu nawierzchni poprawi się też retencja wody deszczowej.

Posadzonych zostało około 40 krzewów róż (dwóch odmian), irysy, i trawy ozdobne: trzcinnik i turzyce. Jesienią dosadzione będą jeszcze rośliny cebulowe: po kilkaset sztuk hiacyntów, tulipanów i śnieżników.

Dla wygody mieszkańców i spacerowiczów ustawiona została ławka, tak by można było zrobić przerwę w spacerze (zwiedzaniu) i odpocząć. Prace związane z odbrukowaniem, przygotowaniem pod nasadzenia i nasadzeniami oraz montażem małej architektury kosztowały około 55 tysięcy złotych.