- Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym na remonty dróg w Poznaniu mamy zarezerwowane ponad 17,5 miliona złotych. Część z zaplanowanych w tym roku prac odbywać się będzie w nowych lokalizacjach, a niektóre będą kontynuacją działań z poprzednich lat. Szczególnie remonty dłuższych i ważniejszych ulic, jak np. Warszawskiej, często prowadzone są etapami, tak by nie tworzyć długotrwałych utrudnień dla kierowców. Planując naprawy dróg bierzemy pod uwagę także inne inwestycje, remonty odbywające się w okolicy oraz plany gestorów sieci uzbrojenia podziemnego -  mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Poznańscy kierowcy i rowerzyści już mogą poruszać się w bardziej komfortowych warunkach ulicą Nad Wierzbakiem na Sołaczu. Nowa nawierzchnia jezdni została ułożona na odcinku od ul. Litewskiej do ul. Grudzieniec. To pierwsza z tras, która znalazła się na tegorocznej liście zadań do wykonania.

 

Od lewej pas zieleni, następnie jezdnia na której przed sygnalizatorem stoją samochody. W tle rury ciepłownicze nad ziemią oraz nasyp kolejowy.

 

Kolejny większy remont ma rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Prace będą prowadzone na ul. Umultowskiej - od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Wachowiaka. Mają potrwać maksymalnie do połowy maja.

 

Jezdnia ze zniszczoną nawierzchnią, po prawej stronie bloki, a na lewo parkujące samochody

 

Po ich zakończeniu pracownicy Zakładu Robót Drogowych przeniosą się w inną część Poznania. W związku z tym, że zakończyły się prace przy przebudowie torowiska i jezdni na ul. 28 Czerwca 1956 roku można w tym roku rozpocząć remont na ul. Roboczej na Wildzie. Roboty zaplanowane są pomiędzy ul. Przemysłową a ul. Sikorskiego, przy czym wyłączony z nich zostanie fragment, na którym jest już ułożona nowa nawierzchnia. Dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia robót nie zostały jeszcze ustalone, ale prace mają być prowadzone w maju i czerwcu.

 

Jezdnia ze zniszczoną nawierzchnią, po niej jadą samochody

 

W wakacje planowana jest wymiana nawierzchni na ul. Strzeszyńskiej - na Podolanach - na odcinku od ul. Lutyckiej do skrzyżowania z ul. Omańkowskiej.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie będzie natomiast, na zlecenie ZDM, prowadzić remont kolejnego odcinka ul. Warszawskiej. Na lato tego roku zaplanowane są prace na północnej, prowadzącej w kierunku centrum jezdni. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona pomiędzy ul. św. Michała i ul. Krańcową oraz na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej.

 

Ulica z lotu ptaka, po lewej stronie stacja benzynowa i zieleń, po środku dwie nirki jezdni rozdzielone pasem zieleni

 

- Podobnie jak w latach ubiegłych, remonty mają być prowadzone nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, ważnych ulicach śródmiejskich, ale także na tych lokalnych, niezmiernie ważnych dla okolicznych mieszkańców - mówi Ireneusz Woźny, zastępca dyrektora ZDM ds. utrzymania. - Dla przykładu w kwietniu prace mają odbywać się na ul. Żabiej na Junikowie, a w maju na ul. Kutnowskiej. Te remonty prowadzone są często we współpracy z radami osiedli - dodaje.