Przeobrażanie ulicy odbywa się na ul. Małeckiego na odcinku od ul. Strusia do ul. Gąsiorowskich. W trakcie remontu usunięta została stara i już zniszczona nawierzchnia chodnika po obu stronach ulicy.

Nowy chodnik jest ułożony z płyt betonowych 50x50 cm, a pasy kompensacyjne przy budynkach i jezdni oraz zjazdy do posesji z kostki kamiennej. Wymienione zostały również zniszczone krawężniki (z betonowych na kamienne). Nowy chodnik nie tylko zyskał na funkcjonalności, ale także estetyce.

Z remontem chodnika połączone były nasadzenia zieleni. Łącznie na ponad 500 metrach kwadratowych posadzonych zostanie 19 drzew oraz ponad 600 szt. zieleni niskiej (róże, trzmielina, irga i byliny), a także 7000 roślin cebulowych (hiacynty). Całość została tak dobrana by mieszkańcy i przechodnie jak najdłużej mogli cieszyć wzrok kwitnącymi kwiatami.

Już teraz okolica wygląda znacznie ładniej, ale pełny efekt będzie można podziwiać wiosną, bo rośliny zabezpieczono słomianymi matami na okres zimowy. Nowe nasadzenia objęte są również 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej.

Koszt remontu to 878 tysięcy złotych,  a środki pochodzą m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Nasadzenia roślin to przewidywany wydatek 200 tysięcy złotych.