Konieczne będzie czasowe zamykanie kolejnych odcinków jezdni ul. Estkowskiego dla kierowców nadjeżdżających od ronda Śródka.

Wymiana nawierzchni jezdni jest częścią inwestycji polegającej na budowie drogi rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej. Planowane na najbliższe dni prace to kontynuacja robót rozpoczętych w ubiegłym tygodniu. Wtedy to sfrezowane zostały części jezdni ul. Estkowskiego i Garbary wraz z fragmentem skrzyżowania. Teraz w tych miejscach układana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna. Prace rozpoczną się od ul. Estkowskiego. Będą miały charakter dynamiczny - gdy tylko zakończą się na jednym odcinku, to zostanie on ponownie udostępniony i prace przeniosą się na kolejny. Cały czas przejezdny będzie co najmniej jeden pas ruchu.

Schemat organizacji ruchu

21 września wyłączony z ruchu na czas układania nawierzchni będzie prawy pas ul. Estkowskiego od skrzyżowania z ul. Garbary do ul. Szyperskiej, czyli na jezdni dla jadących od Śródki do centrum. Następnie drogowcy przeniosą się na prawy pas ul. Estkowskiego od ul. Szyperskiej w kierunku mostu Bolesława Chrobrego. W czasie prac występować będą utrudnienia związane z zawężeniem jezdni i ruchem pojazdów budowy.

22 września planowane są roboty na lewym pasie ul. Estkowskiego od Garbar do ul. Szyperskiej, a potem od ul. Szyperskiej w stronę mostu Chrobrego. W tym czasie dostępny będzie prawy pas o nowej nawierzchni.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i w miarę możliwości wybieranie alternatywnych tras. W kolejnych etapach prace prowadzone będą na ul. Garbary oraz na skrzyżowaniu, o czym będziemy informować.