Patrol działa na ulicach położonych w okolicach Starego Rynku oraz ulicy Półwiejskiej. W tym roku zakres prac został zwiększony o przejazd placem Wolności i ulicą Gwarną oraz Świętym Marcinem. Dodatkowo patrol monitorować będzie Wartostradę na odcinku od mostu św. Rocha do mostu Chrobrego.

Kolejną zmianą jest zastąpienie jednego patrolu na rowerze patrolem pieszym. Będzie się on poruszał po Starym Rynku i okolicznych uliczkach.

Patrol czystości pracuje 7 dni w tygodniu, w systemie pracy dwuzmianowej, również w soboty, niedziele i święta, a także w godzinach nocnych w weekendy.

Objazdy regularne odbywają się w soboty, niedziele i poniedziałki – pierwsza zmiana w godzinach 5:00-12:30, druga zmiana w godzinach 14:30-22:00. We wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 6:00-13:30 i 14:00-21:30. Dodatkowo patrol podejmuje działania interwencyjne (po otrzymaniu zgłoszenia) w piątki, soboty i niedziele pomiędzy godziną 22:00 a 2:00.

Tak jak w latach ubiegłych patrol czystości będzie działał do końca października. Warto przypomnieć, że pierwsze rowerowe patrole czystości pojawiły się w Poznaniu w 2016 roku.