Na trzech parkingach buforowych wyznaczono miejsca, z których mogą korzystać mieszkańcy Wildy. Są to parkingi: Dolna Wilda I, Dolna Wilda II i Droga Dębińska. Aby móc zaparkować na jednym z tych miejsc trzeba będzie spełnić określone warunki.

- Parę lat temu taką możliwość uzyskali mieszkańcy Starego Miasta, którzy mogą parkować pojazdy na wybranym parkingu buforowym bez ponoszenia dodatkowych opłat - wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM. - Od listopada tego roku tę propozycję kierujemy do mieszkańców Wildy - dodaje.

Wyznaczone miejsca postojowe na parkingu buforowym nie są „przypisane” do danego pojazdu. Można z nich korzystać w miarę dostępności. Pozostawiając samochód nie ponosi się dodatkowych kosztów, należy jednak posiadać wykupiony identyfikator parkingowy mieszkańca SPP Wilda, a samochód musi być wpisany do elektronicznego systemu ewidencji pojazdów.

Na każdym z udostępnionych parkingów określony został limit miejsc dla pojazdów uprawnionych mieszkańców: Dolna Wilda I (20 miejsc), Dolna Wilda II (10 miejsc) i Droga Dębińska (20 miejsc). Oznacza to, że po zajęciu, przez uprawnione pojazdy, wskazanej liczby miejsc postojowych system nie wpuści kolejnych pojazdów.
 


Wniosek o wpis kierowcy muszą złożyć do Zarządu Dróg Miejskich. Na jego podstawie numer rejestracyjny pojazdu zostanie wpisany do elektronicznego systemu parkingowego. Dzięki temu kamery zainstalowane na wjeździe na parking rozpoznają pojazd jako uprawniony i system pozwoli na wjazd. Takie rozwiązanie jest najbardziej wygodne dla mieszkańców. Nie trzeba okazywać dodatkowych dokumentów, aby zaparkować. W razie problemu kontakt z obsługą parkingów jest możliwy poprzez interkomy, które znajdują się w terminalu wjazdowym, wyjazdowym oraz kasie płatniczej.

Wniosek o wpis do systemu ewidencji jest dostępny dla kierowców z Wildy od 2 listopada na stronie internetowej Zarządu w zakładce Parkowanie - Mieszkaniec w strefie. Można go  składać elektronicznie na adres: zdm@zdm.poznan.pl.