Przed rokiem zakończyliśmy prace przy odnowieniu drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Warszawskiej. Były one prowadzone po południowej stronie ulicy, od przystanku "Termalna" do ul. Mogileńskiej. Dzięki temu mieszkańcy os. Warszawskiego mogą wygodniej dojść dla przykładu na przystanki komunikacji publicznej. Rowerzyści natomiast dojechać w rejon Antoninka, zoo, Term Maltańskich czy też Ścieżki w koronach drzew, a w drugą stronę jechać w kierunku Starego Miasta.

Znak drogowy dla samochodów oraz dla rowerow przed skrzyzowaniem. W tle parking oraz drzewa

To jedna z tras głównych Programu Rowerowego Miasta Poznania - Radial 14, prowadząca z północno-wschodniej części miasta w kierunku Centrum.

W tym roku pilotażowo została ona oznakowana zgodnie z Systemem Informacji Rowerowej. Niewielkie piktogramy z rowerzystą i numerem trasy - R14 oraz strzałką kierunkową pojawiły się na tabliczkach pod znakami drogowymi i na nawierzchni drogi. Dzięki niemu rowerzyści mogą sprawniej i szybciej dotrzeć do wybranego celu.

Schemat sieci tras rowerowych

Jako, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Poznaniu, efekty wdrożenia zostaną szczegółowo przeanalizowane.  Mieszkańcy i użytkownicy trasy mogą przesyłać swoje uwag na adres zdm@zdm.poznan.pl. Pozwoli to na wyciągnięcie wniosków i ewentualne zmiany w oznakowaniu na kolejnych poznańskich trasach rowerowych.