Ponadto, z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, już od soboty od godz. 23:00 zamknięty będzie odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Bukowskiej, a od niedzieli od godz. 6:00 - także odcinek ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda.

Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 13 kwietnia od godz. 8:00 do 24:00 oraz w niedzielę 14 kwietnia do godz. 16:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

W dniu biegu o godz. 8:00 zamknięty zostanie przejazd przez Kaponierę ul. Roosevelta w kierunku ul. Bukowskiej i mostu Dworcowego.

Zawody rozpoczynają się o godz. 10:00, a limit czasu biegu to 3 godziny. Trasa półmaratonu przebiegać będzie ulicami: Grunwaldzka (rejon WTC MTP) - Grunwaldzka (jezdnia północna, nawrotka przy ul. Cmentarnej, jezdnia południowa) - Jugosłowiańska - Taczanowskiego (jezdnia zachodnia) - Ściegiennego - Arciszewskiego (jezdnia wschodnia) - Hetmańska (jezdnia południowa) - Dolna Wilda - Piastowska - Droga Dębińska - Garbary - Małe Garbary (jezdnia południowa) - Wolnica (jezdnia południowa) - Solna (jezdnia południowa) - al. Niepodległości (jezdnia zachodnia) - Św. Marcin (jezdnia północna) - rondo Kaponiera - Roosevelta (jezdnia zachodnia) - Grunwaldzka (rejon bramy wjazdowej MTP). Poszczególne ulice otwierane będą po przebiegnięciu wszystkich zawodników.

W związku z powyższym na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną następujące odcinki ulic:
- ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga i od Bułgarskiej do Cmentarnej);
- ul. Ściegiennego (od Podchorążych do Arciszewskiego);
- ul. Dolna Wilda (od Hetmańskiej do Piastowskiej);
- ul. Piastowska (od ul. Dolna Wilda do Drogi Dębińskiej);
- ul. Droga Dębińska (od ul. Piastowskiej do Królowej Jadwigi);
- ul. Garbary (od Estkowskiego do Strzeleckiej);
- ul. Święty Marcin (od al. Niepodległości do ronda Kaponiera).

Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowymi wstrzymaniami ruchu. Na trasie biegu mogą być wprowadzane czasowe ograniczenia prędkości i ograniczenia parkowania. W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Przejazd tramwajów, autobusów i innych pojazdów ułatwiać będą śluzy nadzorowane przez służby Policji i Nadzoru Ruchu MPK. Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami: Śniadeckich i Stolarską.
Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej.

Organbizator uruchomił email utrudnieniawruchu@halfmarathon.poznan.pl, na który można zgłaszać pytania związane z utrudnieniami. Ponadto, pod numerem 502 622 438 funkcjonować będzie infolinia o zmianach organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
- w piątek 12 kwietnia w godz. 17:00-20:00;
- w sobotę 13 kwietnia w godz. 10:00-20:00;
- w niedzielę 14 kwietnia w godz. 7:00-14:00.

Informacje o zmianach komunikacji zbiorowej znajdują się na stronach ZTM i MPK.

Więcej informacji o półmaratonie - na oficjalnej stronie biegu: https://halfmarathon.poznan.pl/ (w tym zakładka "Strefa zawodnika/Utrudnienia w ruchu").