Prace prowadzone były po północnej stronie ulicy, na odcinku od ul. Łaziennej do ul. Mostowej  i od ul. Wierzbowej do ul. Za Groblą. Do wykonania zostały jeszcze tylko ostatnie roboty wykończeniowe. Jednak piesi mogą się już poruszać po nowej nawierzchni. Była to kontynuacja remontów z poprzednich lat.

Zamiast zniszczonych, często popękanych płyt oraz różnych rodzajów kostek jest teraz nowa nawierzchnia z płyt i kostki kamiennej. Taka sama jak na wyremontowanych już odcinkach ul. Grobla i okolicznych ulicach.

 

Chodnik po remoncie oraz nowe nasadzenia

 

Dzięki temu piesi zyskali wygodną nawierzchnię do poruszania się. Tym bardziej, że to właśnie tą ulicą prowadzi jedna z głównych dróg łączących tereny rekreacyjne nad Wartą ze ścisłym śródmieściem Poznania.

Nowa nawierzchnia chodnika to nie wszystko. Dzięki zmianie sposobu parkowania (z ukośnego, częściowo na chodniku, na równoległy na jezdni) możliwe było wyznaczenie pasów zieleni na odcinku od ul. Mostowej do Łaziennej. Posadzonych zostało 13 grusz drobnoowocowych Capital, kwitnące krzewy (śnieguliczka koralowa) i byliny. Natomiast na dalszym odcinku, przy budynku gazowni, jesienią pojawią się jeszcze klony polne.  

 

Od lewej stony - ściany kamienic, następnie parkujące na jezdni i chodniku samochody. Po prawej stronie zniszczony choodnik oraz mur ogrodzena posesji

 

Dokładny koszt remontu będzie znany po odbiorze. Prace miały kosztować 500 tysięcy złotych. Środki na remont pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania, a na zieleń z budżetu będącego w dyspozycji Rady Osiedla Stare Miasto.