Kierowcy jadący ul. Nad Wierzbakiem od strony ul. Wojska Polskiego poruszali się dwoma pasami. Jednak ten lewy służył zarówno do jazdy na wprost, jak też i skrętu w lewo w ul. Drzymały. Dlatego dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji, gdy skręcający przecinali drogę jadącym w przeciwnym kierunku lub nagle hamowali przed skrętem.

Z tego powodu Miejski Inżynier Ruchu przygotował zmiany w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone w życie. Jak informuje MIR, zostały one zaprojektowane w celu uspokojenia ruchu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych.

Lewy pas, zgodnie z nowymi zasadami, przeznaczony jest do lewoskrętu w ul. Drzymały. Dlatego też została zamontowana nowa sygnalizacja świetlna, która wprowadziła dodatkową bezkolizyjną fazę dla pojazdów skręcających w lewo. Dodatkowo na zakończeniu wydzielonego pasa zamontowana została wysepka ze słupkiem przeszkodowym, aby nie można było jechać na wprost. Wysepka poprawia jednocześnie bezpieczeństwo pieszych na wytyczonym przez cztery pasy ruchu przejściu, a w sytuacji awaryjnego wyłączenia sygnalizacji świetlnej zapewnia pieszym bezpieczny azyl i bardziej komfortowe przejście.

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i nie jeżdżenie na pamięć.