Wykonawca zakończył zasadnicze roboty budowlane związane z nową drogą rowerową, łączącą okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską. 

Na pierwsze odcinki ulic, wzdłuż których powstawała droga rowerowa (na ul. Dolna Wilda od skrzyżowania z ul. św. Jerzego i Żelazka do ul. Czajczej, a także na ul. Półwiejską - od ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Krakowską i Kościuszki), stała organizacja ruchu wróciła już w połowie września.  

- Od 30 października na całej ul. Dolna Wilda znów będzie można się poruszać w dwóch kierunkach, co  jest szczególnie istotne w związku z pracami, jakie są prowadzone na ul. Wierzbięcice – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. 

Dzięki prowadzonej od kwietnia inwestycji powstał ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m została wyznaczona po zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ul. Górna Wilda - w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączył wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Wzdłuż trasy powstał chodnik, nowe oświetlenie, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni, która na całej szerokości od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda uzyskała nową nawierzchnię. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

W związku z tym, że - po odwołaniach - Wojewoda Wielkopolski w czerwcu częściowo uchylił zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, nie udało się jeszcze wybudować chodnika na wysokości ul. Dolna Wilda 40 oraz chodnika i drogi rowerowej na wysokości ul. Dolna Wilda 16. 

- Postępowanie administracyjne w tych dwóch sprawach zostało wznowione i po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń przystąpimy do kontynuacji prac  – wyjaśnia Grzegorz Bubula.

PIM