Jak zapowiada Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie w nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 grudnia) planowana jest zmiana organizacji ruchu w tym rejonie. Zmiany dotyczą południowej nitki mostu, którą odbywa się ruch od strony Naramowic i Winograd w kierunku skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Hlonda.

Zmian należy spodziewać się od wjazdu na most, czyli skrzyżowania ul. Lechickiej i Serbskiej. Kierowcy z ul. Serbskiej będą mogli skręcić w prawo na most Lecha jak i w lewo w ul. Lechicką. Jeden z dwóch prawoskrętów (lewy) na ul. Serbskiej zostaje wyłączony z ruchu przed przejściem dla pieszych. Z kolei od ul. Lechickiej na most Lecha prowadził będzie tylko lewy pas, natomiast prawy posłuży wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Serbską.

W wyniku zmian na południowej nitce mostu Lecha przejezdny będzie jeden, skrajnie prawy pas (od strony chodnika). Natomiast kierowcy zjeżdżający z mostu przed skrzyżowaniem ul. Bałtyckiej i Hlonda będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu: do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo w ul. Hlonda.

Nowa, północna nitka mostu Lecha jest przejezdna (odbywa się nią ruch w kierunku Naramowic i Winograd). Kierowcy korzystają tam z trzech pasów ruchu. Wybudowana na nowo północna nitka mostu została oddana do użytku ok. dwa miesiące wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

O kolejnych etapach robót i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem. Prace związane z wymianą nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha powinny zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.