Wygląda na to, że najbliższe dni sprzyjać będą rowerowej aktywności. Kto zastanawia się nad zaplanowaniem weekendowej wycieczki lub szuka sprawdzonego sposobu na poruszanie się po stolicy Wielkopolski na dwóch kółkach, zdecydowanie powinien zajrzeć do naszej mapy. To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze rowerowej, trasach rowerowych i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na jednośladzie.

Tradycyjnie awers mapy zawiera szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Zaznaczono na nim również ważniejsze przejazdy rowerowe oraz lokalizacje samoobsługowych stacji naprawy rowerów i oznakowane trasy rowerowe. Z kolei na rewersie umieszczony został Poradnik rowerzysty, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej, najważniejsze obowiązki rowerzysty wynikające z przepisów ruchu drogowego czy też zbiór podpowiedzi jak sprawnie poruszać się rowerem po Poznaniu („Sprytne relacje”). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi rowerowymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko.

Mapa rowerowa Poznania 2023 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 59/60 i pl. Kolegiackim 17, a także w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Matejki 59 i w punktach obsługi klienta ZTM. Można ją pobrać również w wersji elektronicznej (format jpg lub pdf)  - linki zostały umieszczone poniżej.

Do pobrania:

Mapa rowerowa Poznania 2023 - format pdf (4,6mb)

Mapa rowerowa Poznania 2023 - format jpg, awers (21mb)

Mapa rowerowa Poznania 2023 - format jpg, rewers (5,8mb)