Na przebudowanym skrzyżowaniu wprowadzonych zostało kilka zmian. Najważniejszą z nich jest wysepka dla pieszych powstała w miejscu dawnego pasa ruchu położonego przy torowisku (od strony Górczyna). Piesi, którzy nie zdążą przejść przez całą jezdnię ul. Hetmańskiej na jednym cyklu świateł, mogą bezpieczniej oczekiwać na zielone.

By poprawić wzajemną widoczność zmieniona została geometria wlotów ul. Hetmańskiej. Skręcające samochody nadjeżdżają teraz pod takim kątem, że pojazdy i piesi są lepiej widoczni. Dodatkowo promień łuku wymusza zmniejszenie prędkości przejazdu.

Po północnej części skrzyżowania ułożony został nowy chodnik, a całość została przygotowana do wyznaczenia przejazdów rowerowych. Na znacznej części jezdni, w rejonie przebudowy, ułożona została nowa nawierzchnia.

Wydłużono także wyspy rozdzielające pasy jezdni na ul. Dmowskiego. Wpłynie to na bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania. Poprawę estetyki zapewniło obsianie trawą terenów nieutwardzonych.

Warto zaznaczyć, że przebudowa jest jednym z elementów wdrażanego w mieście Pakietu dla mobilności, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i dystansu społecznego (co ważne obecnie w czasach pandemii).