Planowanie weekendowej wycieczki, znalezienie optymalnej trasy przejazdu przez miasto czy też odkrywanie nowych miejsc, do których można dotrzeć jednośladem – dobra mapa z pewnością w tym pomoże. Wszyscy rowerzyści poruszający się po Poznaniu mogą skorzystać z najnowszego wydania mapy rowerowej miasta. To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze rowerowej, trasach rowerowych i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na dwóch kółkach.

Awers mapy to szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Znajdziemy na nim również ważniejsze przejazdy rowerowe, lokalizację samoobsługowych stacji naprawy rowerów i stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego oraz oznakowane trasy rowerowe. Natomiast na rewersie umieszczony został Poradnik rowerzysty, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej, najważniejsze obowiązki rowerzysty wynikające z przepisów ruchu drogowego czy też zbiór podpowiedzi jak sprawnie poruszać się rowerem po Poznaniu („Sprytne relacje”). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi rowerowymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko.

Mapa rowerowa Poznania 2022 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 59/60. Można ją pobrać również w wersji elektronicznej (format pdf)  - link został umieszczony poniżej.

Mapa rowerowa Poznania 2022