Choć wciąż trwają prace przy wdrażaniu organizacji ruchu, to jednak najważniejsze zmiany już obowiązują. Wśród nich jest wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Łąkowej – można jechać tylko od ul. Krakowskiej do ul. Strzeleckiej oraz na części ul. Kwiatowej – teraz trzeba jechać od ul. Łąkowej do ul. Rybaki. Nie dotyczy to rowerzystów, dla których powstaje kontraruch.

Dzięki tym zmianom na ul. Łąkowej można było przesunąć parkowanie samochodów na jezdnię, a tym samym udostępnić chodniki pieszym. Wcześniej, zdarzało się, że parkujące pojazdy uniemożliwiały przejście chodnikiem i trzeba było przeciskać się pomiędzy pozostawionymi autami. Dodatkowo poprawiła się widoczność w rejonie skrzyżowań przez co mniejsze jest ryzyko kolizji lub wypadku.

Zmiany to jeden z elementów Pakietu dla mobilności. Jego głównym założeniem jest zapewnienie odpowiedniego dystansu społecznego, czyli zwiększenie przestrzeni do przemieszczania się pieszych i rowerzystów. Zmiany zostały już wprowadzone m.in. w rejonie szkół, na Jeżycach, Ratajach i Śródce.