O wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu na ul. Szkolnej rozmawialiśmy między innymi z mieszkańcami, ale także z przedstawicielami policji i straży miejskiej oraz stowarzyszenia taksówkowego. Ci pierwsi mówili, że chcą by na ul. Szkolnej przy byłym szpitalu wyznaczyć dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkańców. Argumentowali, że taksówki na postoju stoją głównie w weekendowe noce. W dzień można zobaczyć na nim jeden, czasami dwa pojazdy.

Policjanci i strażnicy od dłuższego czasu sugerowali wprowadzoną właśnie zmianę wskazując, że przyczyni się ona do poprawy bezpieczeństwa ruchu i ogólnego porządku na Starym Mieście. Szefowie stowarzyszenia taksówkarzy zgodzili się z projektem, bowiem w pobliżu znajdują się inne postoje taksówek (na ul. Paderewskiego i na ul. Szymańskiego przy pl. Wiosny Ludów). Ponadto, w noce z piątków na soboty i z soboty na niedziele (od 20:00 do 5:00) taksówkarze będą mogli też oczekiwać na klientów na odcinku ul. Paderewskiego, od skrzyżowania z Al. Marcinkowskiego do ul. Ludgardy.

Dzięki zmianie, mieszkańcy ul. Szkolnej zyskali więcej spokoju w porze nocnej i 6 nowych miejsc postojowych. W najbliższym czasie Zarząd Dróg Miejskich, Miejski Inżynier Ruchu i funkcjonariusze będą kontrolować, jak sprawdza się nowe rozwiązanie. Przypominamy, że ul. Szkolna znajduje się w strefie ograniczonego ruchu i wjechać na nią mogą jedynie pojazdy upoważnione.