Co roku, w wakacje, wraz z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach intensyfikujemy kontrole przy placówkach szkolnych. Tym razem przeprowadzone były przy 59 podstawówkach, 19 liceach i 11 zespołach szkół.

Sprawdzane jest między innymi oznakowanie (pionowe i poziome), działanie sygnalizacji świetlnych (także przycisków), stan elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego (np.: balustrady i słupki), widoczność (np.: czy znaki nie są zasłonięte).

Tym razem efektem było między innymi odmalowanie 139 napisów „szkoła” na jezdniach, wyprostowanych zostało 18 słupów ze znakami, w sześciu miejscach przycięto gałęzie zasłaniające znaki. Dodatkowo 11 z nich trzeba było oczyścić z naklejek i napisów wykonanych sprayem. W jednej lokalizacji wyprostowane i odmalowane były barierki przy wejściu do szkoły. Wymieniane były również znaki na nowe oraz słupki na których są one mocowane. Całkowicie nowe oznakowanie zostało wprowadzone przy szkołach na ulicach Szpaków i Swoboda.

Przypominamy, że przez cały rok zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w rejonach szkół przyjmowane są przez Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ZDM pod numerem telefonu 61 661 44 02, 795 525 660 (24 h) lub zdm@zdm.poznan.pl.