Kierowcy, którzy zbyt szybko zbliżają się do miejsca, w którym dzieci przechodzą przez jezdnię, by udać się na i z lekcji, muszą liczyć się z koniecznością zatrzymania pojazdu przed „zebrą” przy podstawówce nr 53 na Głuszynie.

Sygnalizcja przy szkole na Głuszynie

Na sygnalizatorach zamontowany został radar. Jeśli nadjeżdżający pojazd przekroczy dozwoloną prędkość, to automatycznie włączy się dla niego czerwone światło i samochód będzie musiał się zatrzymać. Z pierwszych obserwacji wynika, że rozwiązanie bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, czyli zapewnienie dzieciom możliwości bezpieczniejszego dojścia do szkoły.

W ostatnich dniach sierpnia dość często zapalało się tu „czerwone”. Mamy nadzieję, że już wkrótce się to zmieni i prowadzący samochody będą jechać z dozwoloną prędkością w rejonie szkoły.

Sygnalizator z radarem. W tle niebo

O wprowadzenie takiego rozwiązania zabiegała Rada Osiedla Głuszyna, która przekazała środki na jego zrealizowanie. Koszt to około 40 tysięcy złotych (trwa rozliczenie po zakończeniu zadania).

Niestety ulica Głuszyna (szczególnie pomiędzy kościołem, a rondem) należy do tych, gdzie wielu kierowców ignoruje przepisy. Dochodzi tam do groźnych w skutkach wypadków.