W związku z wprowadzeniem nowego Systemu Informacji Miejskiej i obowiązkiem stosowania przez wszystkie jednostki miejskie tablic informacyjnych o inwestycjach miejskich, remontach, projektach z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz o utrudnieniach w ruchu Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta przygotował wzory tablic, które mają zastosowanie podczas realizacji prac drogowych ZDM.

Zgodnie z wytycznymi należy stosować trzy wzory tablic:

  1. Tablica o wymiarach 70x100 cm (tzw. potykacz) plus kartka A4 dotyczy krótkoterminowych awarii, remontów, których realizacja została zaplanowana na okres do dwóch tygodni a koszt prac wynosi poniżej 200 000 złotych;
  2. Tablica o wymiarach 70x100 cm plus kartka papieru A4 na jednym słupku oraz tablica na dwóch słupkach o wymiarach 150x300 cm dedykowana pracom średnioterminowym, których realizacja została zaplanowana na okres od dwóch tygodni do trzech miesięcy, a koszt prac wynosi ponad 200 000 złotych;
  3. Tablica o wymiarach 150x300 cm na dwóch słupkach (lub dopasowana do wymiarów ogrodzenia/stelażu), dedykowana pracom długoterminowym, których realizacja została zaplanowana na okres powyżej trzech miesięcy.

Wszystkie elementy tablic musza być zgodne z nowym SIM (Systemem Informacji Miejskiej), w tym zastosowana kolorystyka i czcionka Helvetica Neue. Szczegółowy opis SIM został zawarty na stronie: www.poznan.pl/przestrzenpubliczna.

Wykonawca prac na zlecenie ZDM zobowiązany jest do uzyskania od ZDM akceptacji projektu tablicy.

Pliki do pobrania: