Zgodnie z projektem na ulicy Mostowej pojawią się lipy drobnolistne i klony polne oraz kilka gatunków krzewów m.in. kosodrzewina, berberys, ognik czy tawuła. Nowa zieleń zostanie posadzona od ulicy Kazimierza Wielkiego aż po ulicę Wielką. Prace prowadzone są w miejscach, gdzie jest już teren przeznaczony pod zieleń, a także w nowych przestrzeniach.
Przy Muzeum Etnograficznym dosadzone zostaną lipy oraz krzewy. Klony pojawią się w rejonie kościoła pw. Wszystkich Świętych. Tam gdzie będzie to możliwe zostaną powiększone misy rosnących już drzew, aby polepszyć roślinom warunki siedliskowe. Dodatkowe tereny z zielenią niską pojawią się m. in. w okolicy skrzyżowania z ulicą Wierzbową i Marii Magdaleny, gdzie dziś jest zabrukowana powierzchnia nie służąca ani parkowaniu ani pieszym.
Łącznie posadzonych zostanie 9 drzew i prawie 400 sztuk krzewów. Dodatkowo zieleń będzie zabezpieczona słupkami przed parkującymi samochodami.
Dzięki temu ulica Mostowa znacznie zyska na estetyce. Warto pamiętać również, że drzewa przy ulicy wpływają korzystnie na nasze zdrowie, m.in. przez redukcję zanieczyszczeń występujących w powietrzu, którym oddychamy. Liczba zanieczyszczeń pyłowych na ulicy bez drzew to nawet 13 tys. drobin na litr powietrza, gdy na ulicy z drzewami, liczba zmniejsza się do ok. 4 tys. drobin/l. Drzewa bardzo pozytywnie wpływają również na mikroklimat ulicy, dają przechodniom cień podczas upalnych dni.
Prace mają zakończyć się do 30 kwietnia. Część z nich zaplanowana jest także na jesień tego roku. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Radę Osiedla Stare Miasto. Lokalna rada osiedla finansuje również te prace.