Ulica Jana Kilińskiego, biegnąca od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego, została wytyczona krótko przed 1900 rokiem jako Bülow Strasse. Obecna nazwa ulicy obowiązuje od 20 kwietnia 1920 roku. Zabudowana jest w większości kamienicami pochodzącymi z początku XX wieku. Część z nich została w ostatnich latach wyremontowana z dbałością o elementy historyczne. 

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie w 2021 roku uporządkowało parkowanie również na ul. Kilińskiego. Teraz przychodzi czas na remont ciągów pieszych i miejsc postojowych, a także wymianę nawierzchni jezdni i przywrócenie zieleni.

Chodniki wykonane będą z płyt betonowych 50x50cm. Wzdłuż kamienic zostaną ułożone pasy kompensacyjne z kostki granitowej łupanej 8x11cm. Miejsca parkingowe będą wykonane z historycznej kostki kamiennej rzędowej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz spójnej stylistyce, ulica zyska uporządkowany charakter, podkreślający jej historyczną tożsamość.

Projekt przewiduje odbrukowanie nawierzchni pod zieleń - nasadzenie 8 drzew (5 platanów oraz 3 wiśnie piłkowane Kanzan), ponad 300 szt. róż, około 270 bylin oraz ponad 3500 szt. roślin cebulowych. Zróżnicowana i starannie dobrana zieleń nie tylko podniesie walory estetyczne ulicy, ale także wpłynie pozytywnie na mikroklimat okolicy.

W połowie ulicy stworzona zostanie enklawa zieleni. Na jej wysokości jezdnia będzie wykonana z kostki rzędowej ciętej. Taka sama nawierzchnia istnieje już od strony ul. 28 Czerwca i podobna ułożona zostanie na końcu ul. Kilińskiego, przy ul. Prądzyńskiego. W pozostałej części ulicy stara nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona na nową z masy bitumicznej.

Remont ulicy Kilińskiego zostanie sfinansowany z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Koszt modernizacji szacowany jest na prawie 2 miliony złotych. Dokładna kwota będzie znana po przeprowadzeniu postępowań przetargowych.  

Zarząd Dróg Miejskich planuje rozpocząć modernizację ulicy w IV kwartale tego roku.

BJ