W czwartek (8 listopada) odbył się odbiór techniczny po remoncie chodnika na ul. Trybunalskiej (po jej wschodniej stronie). Wzięli w nim udział przedstawiciele Rady Osiedla Grunwald Południe, wykonawcy robót, oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Prace prowadzone były od września. – To spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy chcieli poruszać się po równej i ładniejszej nawierzchni – zaznacza Jacek Sobczak. Chodnik został ułożony z płyt, natomiast podjazdy do posesji z kostki betonowej. Wymieniono także krawężniki. – Jak patrzę na to co zostało zrobione to widzę, że zmienił się charakter ulicy – dodaje samorządowiec. Poprawiła się nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka przestrzeni. – To był kolejny remont chodnika na terenie działania naszego samorządu. Już zaczynamy się przymierzać do przyszłorocznych zadań – zapowiada radny.

Prace kosztowały 288 tysięcy złotych, a środki przeznaczone na remont pochodziły z funduszy, które do dyspozycji ma Rada Osiedla Grunwald Południe. Remont przeprowadzono na długości niemal pół kilometra.