To dane za pierwsze półtora miesiąca tego roku (od początku stycznia do 12 lutego). Niestety w tym roku pogoda nie jest zbyt łaskawa dla dbających o stan nawierzchni. Silny mróz i obfite opady śniegu spowodowały, że przez kilkanaście dni można było prowadzić jedynie roboty awaryjne na jezdniach. Dlatego ekipy z Zakładu Robót Drogowych pracowały głównie przy umacnianiu, porządkowaniu poboczy oraz przy usuwaniu oblodzeń pod wiaduktami.

Łącznie załatanych zostało 191 ubytków o powierzchni 2800 metrów kwadratowych. Prace były prowadzone w różnych częściach Poznania – zarówno na głównych ulicach, jak też i tych o mniejszym znaczeniu dla przejeżdżających, ale bardzo ważnych dla lokalnej społeczności.

Niestety, warunki atmosferyczne spowodowały również konieczność wstrzymania prac na drogach gruntowych. Zamarznięty grunt lub błoto powoduje, że roboty wykonane przez równiarkę mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Liczymy, że jeśli prognozy pogody się sprawdzą, to ZRD będzie mogło przystąpić do równania na początku marca.

Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dotyczące uszkodzeń jezdni przyjmowane są:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 - tel. 61 848 07 23, 61 652 99 31 Wydział Remontów i Utrzymania Dróg;
  • całodobowo - tel. 61 661 44 02, 61 661 44 46 Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.