Tego dnia na odcinek od os. Lecha do przystanku Żegrze I wrócił tramwaj. Cała przebudowa, wraz z remontem trasy wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze, zakończy się jesienią 2019 roku. Oprócz nowego, cichego torowiska powstaną również udogodnienia w postaci przejść naziemnych i zintegrowanych przystanków.

W związku z rozbudową ronda Żegrze, zostanie wprowadzona w jego rejonie tymczasowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała do odwołania.

Zmiany rozpoczną się wczesnym rankiem, co pozwoli w dalszej części dnia rozpocząć prace rozbiórkowe oraz roboty ziemne w obrębie ronda. Ulice Żegrze oraz Hetmańska w rejonie prowadzenia prac zostaną zawężone do jednego pasa ruchu w każdą stronę.

Po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu możliwy będzie przejazd z ul. Żegrze bezpośrednio w ul. Hetmańską, a z ul. Hetmańskiej bezpośrednio w ul. Unii Lubelskiej oraz w ul. Żegrze. Kierowcy jadący od strony ul. Unii Lubelskiej, również bezpośrednio, będą mogli skręcić w ul. Żegrze.

Równocześnie będą obowiązywały dwa objazdy. Kierowcy chcący skręcić z ul. Unii Lubelskiej w ul. Hetmańską zmuszeni będą skorzystać z objazdu przez skrzyżowanie ulic Kurlandzka - Inflancka - Żegrze. Osoby chcące skręcić z ul. Żegrze w ul. Unii Lubelskiej zostaną poprowadzone objazdem przez rondo Starołęka.

Więcej o pracach, tym co zyskają pasażerowie komunikacji publicznej, kierowcy oraz piesi i rowerzyści oraz o komunikacji na czas remontu można przeczytac na stronie www.poznan.pl