Jeszcze w tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie projektu organizacji ruchu oraz parkowania na Wildzie dla strefy płatnego parkowania z uwzględnieniem posadowienia automatów parkingowych. Wykonawca projektu powinien zostać wybrany na przełomie maja i czerwca br. Zgodnie z warunkami przetargu będzie miał czas do 31 grudnia tego roku na realizację zadania.

Ogłoszenie przetargu to kolejny krok do wprowadzenia na Wildzie strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy Wildy wielokrotnie zgłaszali problemy związane z parkowaniem. Badania napełnienia przeprowadzone przez ZDM w czerwcu 2017 r. również wykazały, że w tej części miasta coraz trudniej o znalezienie wolnego miejsca.  

Na początku maja br. do skrzynek pocztowych mieszańców i firm zlokalizowanych w dzielnicy trafi ulotka informacyjna przygotowana przez ZDM, która zawierać będzie najważniejsze informacje dotyczące strefy płatnego parkowania.

Prace związane z wdrożeniem strefy na wildeckich ulicach rozpoczną się w 2019 roku i potrwają około dwóch lat. Na poszerzenie SPP o teren Wildy i Łazarza miasto zabezpieczyło kwotę 19,9 miliona złotych.