*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wspólne patrole kontrolerów strefy parkowania i strażników miejskich

2018-01-12
Co kilka dni na poznańskie ulice wyruszają wspólne patrole kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania oraz strażników miejskich. Pracownicy ZDM sprawdzają wnoszenie opłat za postój w strefie, natomiast strażnicy prowadzą interwencje w zakresie nieprawidłowego parkowania. W tym tygodniu taki patrol można było zobaczyć na Jeżycach.

Dzięki takim wspólnym działaniom ZDM i Straży Miejskiej można nie tylko sprawdzić, czy kierowcy płacą za postój w strefie, ale też na bieżąco kontrolować, jak są parkowane samochody. Część z przyjeżdżających, by uniknąć opłat zostawia swoje pojazdy gdzie popadnie. Często zasłaniają widok na przejścia dla pieszych i skrzyżowania - przez co zwiększają zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Parkując poza wyznaczonymi miejscami np. na chodnikach - nie tylko niszczą je, ale często uniemożliwiają przejście pieszym.

Tylko 10 stycznia kontroler strefy wystawił 8 wezwań do zapłaty za nieopłacony postój, a strażnicy mandaty za parkowanie na oznakowaniu P-21 "martwe pole" na ul. Poznańskiej, na chodniku (brak 1,5 m) ul. Poznańska, za pozostawienie samochodu w bramie na ul. Barzyńskiego, oraz na ul. Zacisze (na oznakowaniu B-35, czyli zakaz postoju). Wcześniej zanotowano także parkowanie nieuprawnionych na kopertach dla osób niepełnosprawnych, bardzo często zdarza się, że samochody parkowane są w bramach (blokując wyjazd i przejście).

Przypominamy, że w związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w strefie płatnego parkowania płaci się za postój w wyznaczonych miejscach. Natomiast zostawiając samochód wbrew przepisom ruchu drogowego kierowca lub właściciel pojazdu może być ukarany mandatem lub sprawa przeciwko niemu może zostać skierowana do sądu.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej