*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Kolejne miejsca postojowe dla mieszkańców Starego Miasta

2018-01-02
Udostępniliśmy kolejnych 47 miejsc postojowych dedykowanych mieszkańcom na parkingu na Chwaliszewie (do końca 2017 roku było ich 25). Zwiększyła się również liczba osób, które mogą korzystać z wydzielonych miejsc postojowych.

Wniosek o parkowanie na miejscach dedykowanych mieszkańcom mogą składać posiadacze identyfikatora mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania wydany w związku z zameldowaniem na obszarze, który ograniczają (wraz z tymi ulicami): koryto rzeki Warty, ulice: Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica, Solna (na odcinku od ul. Wolnica do Al. Marcinkowskiego), Al. Marcinkowskiego, Święty Marcin (na odcinku od skrzyżowania z Al. Marcinkowskiego do Pl. Wiosny Ludów), Plac Wiosny Ludów, Półwiejska, Królowej Jadwigi (zobacz na mapie).

Przypominamy, by móc parkować na wyznaczonych miejscach trzeba złożyć wniosek w Wydziale Parkowania ZDM (ul. Pułaskiego 9). Można go pobrać ze strony ZDM (zakładka Jak załatwić sprawę, w której znajduje się pozycja Wniosek o korzystanie z miejsc postojowych na parkingu przy ul. Chwaliszewo). Ma to na celu wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu do elektronicznego systemu obsługującego parking. Miejsca dedykowane nie są przydzielane poszczególnym pojazdom i za pozostawienie samochodu nie są pobierane dodatkowe opłaty (trzeba mieć tylko wykupiony wspomniany identyfikator).
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej